0

Teie ostukorvis on 0 toodet

Summa kokku

Eesti Kunstimuuseumi Toimetised 2 (7). Tehniline kunstiajalugu – kunstiajaloo tehnikad?

Käesolev Eesti Kunstimuuseumi Toimetiste erinumber on kasvanud välja Kadrioru kunstimuuseumi initsieeritud rahvusvahelisest uurimis- ja näituseprojektist „Bosch & Bruegel. Ühe maali neli jälge” (2010–2013). Tõsine töö, mis projekti ette valmistades ja läbi viies ära tehti, pälvis tähelepanu nii teadusringkondades kui ka laiema avalikkuse hulgas Eestis ja väljaspool ning tõi Eesti Kunstimuuseumisse väärikaid auhindu.

Kõige olulisem „Bosch & Bruegeli” projekti juures on aga asjaolu, et see tõi Eesti kunstiteadusesse mõiste „tehniline kunstiajalugu” ning süvendas diskussiooni selliste küsimuste üle nagu: milline tähtsus on kunstiteoste hindamisel nende tehnilistel uuringutel, milliste kunstiteoste puhul tuleks tehnilisi uuringuid rakendada, millised on tehnilised võimalused kunsti ühiskonnale mõistetavamaks muutmisel jne.

Kunstiteoste materiaalse poole uurimise ja tutvustamisega on Eesti kunstiteadlased-konservaatorid koostöös Ida ja Lääne kolleegidega tegelenud juba aastakümneid, ent mitte kunagi varem pole see olnud nii aktuaalne kui praegu. Täiustuvad ju tänapäeval uurimise tehnilised vahendid ja uurimustulemusi koondavad andmebaasid iga päevaga ning interdistsiplinaarsusest on saanud nähtuse või objekti mõistmisel võtmesõna.

Loe edasi

Peatoimetaja: PhD Tiina-Mall Kreem

Koostanud Greta Koppel

Tekstide autorid: Greta Koppel, Erma Hermens, Jørgen Wadum, Matthijs Ilsink, Krista Kodres, Ari Tanhuanpää, Piotr Borusowski, Hilkka Hiiop, Merike Kallas, Merike Kurisoo, Isabel Aaso-Zahradnikova, Wietske Donkersloot, Kadi Polli

Kujundanud Tuuli Aule (uuendatud makett, küljendus), Mari Kaljuste (baasmakett)

240 lk

Eesti ja inglise keeles, mustvalged illustratsioonid

Kirjastanud Eesti Kunstimuuseum – Kadrioru kunstimuuseum

Tallinn 2012

ISSN 1736-5503

ISBN 978-9949-485-14-7

TELLIMUSE KOHALETOIMETAMINE

Klient tuleb pakile ise järele

Kumu pood:                01.05.–30.09. T–P 11.00–18.00

                                    01.10.–30.04. K–P 11.00–18.00

Aadress:                     Weizenbergi 34, Tallinn

Niguliste pood:           K–P 10.00–17.00

Aadress:                     Niguliste 3, Tallinn

Tellimuse poodi jõudmisel saadetakse tellijale teavitav e-kiri 1–3 tööpäeva jooksul.

Reproduktsioonide puhul on tellitud töö poodi jõudmise aeg kuni 7 kalendripäeva (v.a eritellimused, mille puhul valmimise aeg ning sobiv kättetoimetamise viis lepitakse kliendiga eraldi kokku).

OMNIVA pakiautomaat

Valige endale sobivaim pakiautomaat, kuhu saabub pakk 1–3 tööpäeva jooksul alates tellimuse kinnituse saamisest. Paki saabumisel automaati saadetakse paki saajale mobiili ja e-kirja teel sõnum uksekoodiga, mille sisestamisel avaneb pakiautomaadi uks. Pakki hoiustatakse pakiautomaadis 7 päeva.

Reproduktsioonide puhul on pakiautomaati jõudmise aeg kuni 7 kalendripäeva (v.a eritellimused, mille puhul valmimise aeg ning sobiv kättetoimetamise viis lepitakse kliendiga eraldi kokku).

OMNIVA kuller

Kuller toimetab tellitud toote(d) tellija märgitud aadressile 48 tunni jooksul alates tellimuse kinnituse saatmisest tellija e-posti aadressile (v.a reproduktsioonid). Kui tellimus vormistatakse nädalavahetusel (reedel kell 12.00 kuni pühapäeval 24.00) või riigipühal, hakkab 48-tunnine tähtaeg jooksma nädalavahetusele või riigipühale järgneval esimesel tööpäeval kell 9.00.

Reproduktsioonide puhul on kättetoimetamise aeg kuni 7 kalendripäeva (v.a eritellimused, mille puhul valmimise aeg ning sobiv kättetoimetamise viis lepitakse kliendiga eraldi kokku).

Kulleriga kohaletoimetamise korral lepib kuller tellijaga kokku sobiva aja paki üleandmiseks. Ärikliendile toimetatakse saadetis ettehelistamiseta pakil näidatud aadressile. 14-päevase tagastusperioodi jooksul hoida alles toote paki peal olev triipkood, mille alusel on võimalik pakk ettenähtud aja jooksul lähimasse postkontorisse tagastada.

Rahvusvaheline saadetis

Eesti Kunstimuuseumi e-poe kaudu on võimalik tellida tooteid väljastpoolt Eestit. Valige riikide nimekirjast sobiv sihtpunkt. Kui soovitud riiki ei ole nimekirjas, palun võtke ühendust pood@ekm.ee. Olenevalt riigist kulub saadetise kohale jõudmiseks 7–30 tööpäeva.

TELLIMUSE TAGASTAMINE

Tellitud kaupa (v.a reproduktsioone) on õigus tagastada 14 kalendripäeva jooksul alates kauba kättesaamisest. Tellimusest taganemiseks võtke ühendust e-posti aadressil pood@ekm.ee, lisades tellimuse numbri ja tellija nime. Tagastatavad tooted peavad olema kasutamata ja pakendatud viisil, mis välistab transpordi käigus kahjustumise. Eelnimetatud tingimustele mittevastavast tagastusest on e-poel õigus keelduda.

  • Omniva pakiautomaadi kaudu kätte saadud pakid on 14 kalendripäeva jooksul võimalik originaalpakendis tagastada sama pakiautomaadi kaudu, kasutades paki saabumisest teavitanud sõnumis või e-kirjas sisalduvat tagastuskoodi.
  • Omniva kulleriga kätte saadud paki tagastamiseks viige see endale sobivasse Eesti Posti postkontorisse, kus toimub tagastamine toote pakendil olnud vöötkoodi alusel.
  • Tellitud tooteid on võimalik tagastada ka Kumu või Niguliste muuseumipoodi.