Graafika: Jooned ja kurrud – sügavtrükk | EKM e-pood
0

Teie ostukorvis on 0 toodet

Summa kokku

Graafika: Jooned ja kurrud – sügavtrükk

Kursus toimub 09.02 ja 16.02 kell 17.30–19.30

Seoses suurenenud koroonaviiruse nakkusohu ning valitsuse kehtestatud täiendavate piirangutega on muutunud Kumu kunstimuuseumi külastustingimused. Palume tutvuda uute külastustingimustega siin: https://kunstimuuseum.ekm.ee/kulastaja-meelespea/.

Kuivnõela tehnika on pika traditsiooniga sügavtrükimeetod, kus trükiplaadile tõmmatakse jooned graveerimisnõela abil. Kui trükiplaat on valmis, siis hõõrutakse trükivärv tekitatud vagudesse ja puhastatakse plaat ülejäänud värvist. Trükipressi all trükivad värviga täidetud vaod kujutise paberile. Nõnda on võimalik luua lausa pliiatsi või pastapliiatsi joonistusele sarnanevate peente joontega töid. 

Töötoas kasutatakse trükiplaadina läbipaistvat plastiklehte, mis ei nõua osalejalt joonistusoskust – osalejad saavad läbipaistva lehe alla panna näiteks meelepärase foto või pildi. Kursus kuulub näituse „Talomuro ilmaruum. Lõuna-Eesti loojad“ publikuprogrammi. 

Kursuse toimumispäeval on näituste külastamine tasuta! 

Juhendaja on Kumu stuudiote kuraator Eva-Erle Lilleaed 

Kumu hariduskeskus korraldab septembrist augustini mitmesuguseid kursusi ja töötubasid. Kunstistuudiod ja töötoad pakuvad võimalust arendada loovust ainulaadses paigas, Kumu kunstimuuseumis – Eesti kunsti kodus. Igal hooajal pakume maali-, joonistamise-, graafika- ja keraamikahuvilistele meeleolukaid ja harivaid lühikursusi, mille käigus luuakse professionaalsete juhendajate käe all silmapaistvaid töid. 

Vaata kava kodulehelt (https://kumu.ekm.ee/kursus-tootuba/kursuste-ja-tootuba-ajakava/

Juhul kui te ei saa kursusel osaleda, kuid olete pileti soetanud, palume sellest teatada 5 tööpäeva enne kursuse algust. Sel juhul on teil võimalus valida omale ühe kalendriaasta jooksul uus kursus või saada kursuse eest tasutud summa tagasi

Selleks palume võtta ühendust Kumu stuudiote kuraatoriga telefonil +372 5199 7615 või e-postiaadressil kumustuudiod@ekm.ee. Hilisemaid pretensioone ei arvestata. 

Kui te ei saa osaleda kõikidel kursuse toimumise kordadel, siis üksiku päeva maksumust Kumu kunstimuuseum osalejale ei hüvita. 

PDF-formaadis piletid saadetakse andmete väljal sisestatud e-posti aadressile kohe pärast seda, kui tellimuse eest on internetipangas tasutud.

Kui pilet(id) ei ole 30 minuti jooksul e-postile saabunud, võtke palun meiega ühendust pood@ekm.ee või E–R 9–17 +372 602 6139. 

PDF-formaadis failide avamiseks peab arvutisse olema installeeritud programm Acrobat Reader, mille saate alla laadida siit.