Graafika: Wiiralti viirastus | EKM E-pood
0

Teie ostukorvis on 0 toodet

Summa kokku

Graafika: Wiiralti viirastus

Kursus toimub kolmapäeviti: 10.11, 17.11 ja 24.11 kell 17.30-19.30

Seoses suurenenud koroonaviiruse nakkusohu ning valitsuse kehtestatud täiendavate piirangutega on muutunud Kumu kunstimuuseumi külastustingimused. Palume tutvuda uute külastustingimustega siin: https://kunstimuuseum.ekm.ee/kulastaja-meelespea/.

Kolmeosalise graafikakursuse käigus õpitakse söövitustehnikaga trükiplaati valmistama ja trükkima. Kursusel ammutatakse ideid eesti tuntuima graafiku Eduard Wiiralti loomingust. Wiiralti teoseid iseloomustavad väga väljendusrikkad loomad ja dekadentlikud inimtüübid. Kunstnik on loometöös kasutanud muu hulgas ka palju söövitusmeetodil valmistatud trükiplaate. Ofort on sügavtrükitehnika, mille puhul kaetakse plaat happekindla lakiga ning kraabitakse plaadile nõelaga joonistus. Joonistusega plaat asetatakse happesse ning sissekraabitud jooned sööbivad metalli. Ofort võimaldab mitmeastmelist söövitust – kauem söövitatud jooned on tugevamad ja laiemad. Valmis trükiplaadile kantakse värv nõnda, et see jääks kinnisööbinud vagudesse. Kujutis kantakse sügavtrükipressiga metallplaadilt paberile. 

Kursus kuulub Kumu uue püsiekspositsiooni „Identiteedimaastikud. Eesti kunst 1700–1945“ publikuprogrammi.  

Kursuse toimumispäeval on näituste külastamine tasuta! 

Juhendaja Piret Smagar on graafik ja illustraator, kes on õppinud Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis (praegu Eesti Kunstiakadeemia) ning täiendanud end Soomes, Rootsis ja Norras. 

Kumu hariduskeskus korraldab septembrist augustini mitmesuguseid kursusi ja töötubasid. Kunstistuudiod ja töötoad pakuvad võimalust arendada loovust ainulaadses paigas, Kumu kunstimuuseumis – Eesti kunsti kodus. Igal hooajal pakume maali-, joonistamise-, graafika- ja keraamikahuvilistele meeleolukaid ja harivaid lühikursusi, mille käigus luuakse professionaalsete juhendajate käe all silmapaistvaid töid. 

Vaata kava kodulehelt (https://kumu.ekm.ee/kursus-tootuba/kursuste-ja-tootuba-ajakava/

Juhul kui te ei saa kursusel osaleda, kuid olete pileti soetanud, palume sellest teatada 5 tööpäeva enne kursuse algust. Sel juhul on teil võimalus valida omale ühe kalendriaasta jooksul uus kursus või saada kursuse eest tasutud summa tagasi

Selleks palume võtta ühendust Kumu stuudiote kuraatoriga telefonil +372 5199 7615 või e-postiaadressil kumustuudiod@ekm.ee. Hilisemaid pretensioone ei arvestata. 

Kui te ei saa osaleda kõikidel kursuse toimumise kordadel, siis üksiku päeva maksumust Kumu kunstimuuseum osalejale ei hüvita. 

PDF-formaadis piletid saadetakse andmete väljal sisestatud e-posti aadressile kohe pärast seda, kui tellimuse eest on internetipangas tasutud.

Kui pilet(id) ei ole 30 minuti jooksul e-postile saabunud, võtke palun meiega ühendust pood@ekm.ee või E–R 9–17 +372 602 6139. 

PDF-formaadis failide avamiseks peab arvutisse olema installeeritud programm Acrobat Reader, mille saate alla laadida siit.