Teie ostukorvis on 0 toodet

Summa kokku

EKM E-pood

Jüri Okas

Käesolev raamat kaasneb mastaapse retrospektiivnäitusega „Jüri Okas“ Kumu kunstimuuseumis (07.04.–27.08.2017). Jüri Okase tähendus on märgiline ühtaegu nii arhitektina kui ka kunstnikuna. Okase 1970. aastatel alanud loometegevus hõlmab happening’i, maakunsti, filmi, fotograafiat ning foto- ja filmikaadrite graafilisi vormistusi. Distants nõukogude ideoloogiast ning tihe dialoog Lääne avangardiga tegid temast ühe Eesti moodsama ja huvitavama kunstniku, kelle peen vaatlusoskus ja kontseptuaalne ruumikäsitlus intrigeerib jätkuvalt eri põlvkondade uurijaid ja kriitikuid.

Raamatusse on koondatud kaks üksteist täiendavat käsitlust. Dr Sirje Helme kui Jüri Okase kaasaegne ja tema loomingu staažikas interpreteerija vaatleb 1970. aastate noore kunsti ja selle tõlgenduskeele vahel tajutavat nihet, mis takistas loomast kontseptuaalsele kunstile laiemat pinda ning jättis Jüri Okase oma loominguga pigem üksiklaseks. Dr Andres Kure artikkel analüüsib omakorda Okase visuaalsele keelele omast n-ö vahepealsuse seisundit, mida väljendavad tema kunstis korduvad motiivid lagunevatest või ehitatavatest seintest, langevatest või tõusvatest müüridest. Artikleid täiendavad mahukas reproduktsioonide plokk ja ülevaatlik biograafia.

Näituse ja raamatu juures on suur roll olnud ka kunstnikul ja arhitektil Jüri Okasel endal, kes oma loomingu kontseptuaalse selguse ja rafineeritud esteetikaga on määratlenud ka selle retseptsiooni näo ja viisid.

Toimetajad: Sirje Helme, Jüri Okas

Tekstide autorid: Sirje Helme, Andres Kurg

Kujundanud Tuuli Aule

280 lk

Eesti ja inglise keeles, illustreeritud

Kirjastanud Eesti Kunstimuuseum – Kumu kunstimuuseum

Tallinn 2017

ISBN 978-9949-485-67-3

TELLIMUSE KOHALETOIMETAMINE

Klient tuleb pakile ise järele

Kumu pood:                01.05.–30.09. T–P 11.00–18.00

                                    01.10.–30.04. K–P 11.00–18.00

Aadress:                     Weizenbergi 34, Tallinn

Niguliste pood:           K–P 10.00–17.00

Aadress:                     Niguliste 3, Tallinn

Tellimuse poodi jõudmisel saadetakse tellijale teavitav e-kiri 1–3 tööpäeva jooksul.

Reproduktsioonide puhul on tellitud töö poodi jõudmise aeg kuni 7 kalendripäeva (v.a eritellimused, mille puhul valmimise aeg ning sobiv kättetoimetamise viis lepitakse kliendiga eraldi kokku).

OMNIVA pakiautomaat

Valige endale sobivaim pakiautomaat, kuhu saabub pakk 1–3 tööpäeva jooksul alates tellimuse kinnituse saamisest. Paki saabumisel automaati saadetakse paki saajale mobiili ja e-kirja teel sõnum uksekoodiga, mille sisestamisel avaneb pakiautomaadi uks. Pakki hoiustatakse pakiautomaadis 7 päeva.

Reproduktsioonide puhul on pakiautomaati jõudmise aeg kuni 7 kalendripäeva (v.a eritellimused, mille puhul valmimise aeg ning sobiv kättetoimetamise viis lepitakse kliendiga eraldi kokku).

OMNIVA kuller

Kuller toimetab tellitud toote(d) tellija märgitud aadressile 48 tunni jooksul alates tellimuse kinnituse saatmisest tellija e-posti aadressile (v.a reproduktsioonid). Kui tellimus vormistatakse nädalavahetusel (reedel kell 12.00 kuni pühapäeval 24.00) või riigipühal, hakkab 48-tunnine tähtaeg jooksma nädalavahetusele või riigipühale järgneval esimesel tööpäeval kell 9.00.

Reproduktsioonide puhul on kättetoimetamise aeg kuni 7 kalendripäeva (v.a eritellimused, mille puhul valmimise aeg ning sobiv kättetoimetamise viis lepitakse kliendiga eraldi kokku).

Kulleriga kohaletoimetamise korral lepib kuller tellijaga kokku sobiva aja paki üleandmiseks. Ärikliendile toimetatakse saadetis ettehelistamiseta pakil näidatud aadressile. 14-päevase tagastusperioodi jooksul hoida alles toote paki peal olev triipkood, mille alusel on võimalik pakk ettenähtud aja jooksul lähimasse postkontorisse tagastada.

Rahvusvaheline saadetis

Eesti Kunstimuuseumi e-poe kaudu on võimalik tellida tooteid väljastpoolt Eestit. Valige riikide nimekirjast sobiv sihtpunkt. Kui soovitud riiki ei ole nimekirjas, palun võtke ühendust pood@ekm.ee. Olenevalt riigist kulub saadetise kohale jõudmiseks 7–30 tööpäeva.

TELLIMUSE TAGASTAMINE

Tellitud kaupa (v.a reproduktsioone) on õigus tagastada 14 kalendripäeva jooksul alates kauba kättesaamisest. Tellimusest taganemiseks võtke ühendust e-posti aadressil pood@ekm.ee, lisades tellimuse numbri ja tellija nime. Tagastatavad tooted peavad olema kasutamata ja pakendatud viisil, mis välistab transpordi käigus kahjustumise. Eelnimetatud tingimustele mittevastavast tagastusest on e-poel õigus keelduda.

  • Omniva pakiautomaadi kaudu kätte saadud pakid on 14 kalendripäeva jooksul võimalik originaalpakendis tagastada sama pakiautomaadi kaudu, kasutades paki saabumisest teavitanud sõnumis või e-kirjas sisalduvat tagastuskoodi.
  • Omniva kulleriga kätte saadud paki tagastamiseks viige see endale sobivasse Eesti Posti postkontorisse, kus toimub tagastamine toote pakendil olnud vöötkoodi alusel.
  • Tellitud tooteid on võimalik tagastada ka Kumu või Niguliste muuseumipoodi.