Kasutustingimused | EKM e-pood
0

Teie ostukorvis on 0 toodet

Summa kokku

Kasutustingimused

SA Eesti Kunstimuuseum

Registrikood: 90013414

Aadress: A. Weizenbergi 34 / Valge 1

10127 Tallinn

Tel: 602 6139

1. Üldtingimused

1.1 Eesti Kunstimuuseumi e-pood tegeleb kogude ja näitustega seotud trükiste, reproduktsioonide ning meenete müügiga.

1.2 Eesti Kunstimuuseumi e-poest ostes kohalduvad käesoleva lepingu tingimused, e-poe toodete hinnakiri ja Eesti Vabariigi õigusaktidest tulenevad õigused ja kohustused.

Tellimistingimuste ja kehtivate e-poe toodete hinnakirjaga on võimalik tutvuda Eesti Kunstimuuseumi e-poe koduleheküljel.

2. Toodete tellimise kord

2.1 Tellija valib endale sobivad tooted, määrab toodete koguse, toodete eest tasumise ja kohaletoimetamise viisi. Enne lõplikku tellimuse esitamist on tellijal võimalik tellimus üle vaadata ja seda muuta. Seejärel tellija kinnitab tellimuse, vajutades pärast maksmist nupule „Tagasi kaupmehe juurde”. Vastasel juhul tellimust ei aktiveerita. Pärast makse kinnitamist saadetakse tellija e-posti aadressile teade tellimuse kinnituse kohta. Tellimusi saab esitada eesti või inglise keeles.

3. Toodete kohaletoimetamine

3.1 Tellitud tooted toimetab tellijani Eesti Kunstimuuseumi e-pood vastavalt tellija valitud kättetoimetamisviisile: Omniva pakiautomaadi, ELS kulleri, Kumu või Niguliste muuseumipoe kaudu.

3.2 Toodete kohaletoimetamise viisi valib tellija tellimisvormi täites. Tellimisvormis on tellijale nähtav kohaletoimetamise fikseeritud hinnakiri.

3.3 Toodete kohaletoimetamise viisid:

3.3.1 Omniva pakiautomaat

- Tellitud tooted jõuavad tellijani Omniva pakiautomaadi kaudu 3–5 tööpäeva jooksul alates tellimuse kinnituse saamisest tellija e-posti aadressile (v.a reproduktsioonid).

- Tellitud reproduktsioonid jõuavad Omniva pakiautomaati kuni 7 kalendripäeva jooksul (v.a eritellimused, mille puhul valmimise aeg ning sobiv kättetoimetamise viis lepitakse kliendiga eraldi kokku).   

- Kohaletoimetamise tasu 4,50 eurot.

- Tellija valib tellimisvormis antud nimekirjast endale lähima asukohaga pakiautomaadi.

- Tellimuse pakiautomaati jõudmisel saadetakse tellija mobiiltelefonile ja e-posti aadressile teade, kus on kirjas pakiautomaadi asukoht, lahtiolekuajad ning personaalne uksekood. Uksekoodi sisestamisel pakiautomaadi uks avaneb ja tellija saab tellitud paki kätte. Tellimust hoitakse pakiautomaadis 7 kalendripäeva alates sõnumi saatmisest tellija mobiiltelefonile ja e-posti aadressile. Kui tellija ei ole 7 kalendripäeva jooksul pakki automaadist välja võtnud, tagastab Omniva paki Eesti Kunstimuuseumile. Sel juhul võtab Eesti Kunstimuuseum tellijaga ühendust paki kättesaamise täpsustamiseks. Juhul, kui tellijaga ei saada ühendust või ei saavutata kokkulepet, kuulub tellimus tühistamisele. Tellimuse eest tasutud summa tagastatakse tellija arveldusarvele, välja arvatud reproduktsioonide ja nende eritellimuste puhul. Tellitud reproduktsioonid ja nende eritellimused tühistamisele ei kuulu. 

3.3.2 Omniva kuller

Tellitud tooted toimetatakse kulleriga tellija märgitud aadressile 48 tunni jooksul alates tellimuse kinnituse saatmisest tellija e-posti aadressile (v.a reproduktsioonid).

- Kui tellimus vormistatakse nädalavahetusel (reedel kell 12.00 kuni pühapäeval 24.00) või riigipühal, hakkab 48-tunnine tähtaeg jooksma nädalavahetusele või riigipühale järgneval esimesel tööpäeval kell 9.00.

- Reproduktsioonide puhul on kättetoimetamise aeg kuni 7 kalendripäeva (v.a eritellimused, mille puhul valmimise aeg ning sobiv kättetoimetamise viis lepitakse kliendiga eraldi kokku).

Kulleriga kohaletoimetamise korral lepib kuller tellijaga kokku sobiva aja paki üleandmiseks. Ärikliendile toimetatakse saadetis ettehelistamiseta pakil näidatud aadressile. Kui kokkulepitud kellaajal ei ole võimalik pakki üle anda, võetakse tellijaga telefoni teel ühendust. Kui kuller tellijaga telefoni teel ühendust ei saa, jäetakse tellija postkasti teatis ning pakk toimetatakse lähimasse postkontorisse. 14-päevase tagastusperioodi jooksul tuleb hoida alles toote paki peal olev triipkood, mille alusel on võimalik pakk ettenähtud aja jooksul lähimasse postkontorisse tagastada. Kui tellija ei ole 14-päevase tagastusperioodi jooksul pakki postkontorist välja võtnud, tagastab Omniva paki Eesti Kunstimuuseumile. Sel juhul võtab Eesti Kunstimuuseum tellijaga ühendust paki kättesaamise täpsustamiseks. Juhul, kui tellijaga ei saada ühendust või ei saavutata kokkulepet, kuulub tellimus tühistamisele. Tellimuse eest tasutud summa tagastatakse tellija arveldusarvele, väljaarvatud reproduktsioonide ja nende eritellimuste puhul. Tellitud reproduktsioonid ja nende eritellimused tühistamisele ei kuulu.

3.3.3 Kumu või Niguliste muuseumipood

- Paki kättesaamine Kumu või Niguliste muuseumipoest on tasuta. Tellitud tooted, välja arvatud reproduktsioonid, jõuavad tellija valitud asukohaga muuseumipoodi järgmisel tööpäeval juhul, kui tellimus on tehtud tööpäeval enne kella 14.00. Tellimused, mis on tehtud pärast kella 14.00, jõuavad soovitud asukohaga muuseumipoodi ülejärgmiseks tööpäevaks. Tellitud reproduktsioonid jõuavad soovitud muuseumipoodi 5 tööpäeva jooksul (v.a eritellimused, mille puhul valmimise aeg ning sobiv kättetoimetamise viis lepitakse kliendiga eraldi kokku). Tellijale saadetakse tellimuse poodi jõudmise kohta teade e-posti aadressile. Tellija saab tellimuse muuseumipoest kätte 14 kalendripäeva jooksul isikuttõendava dokumendi alusel. Kui tellija ei ole tellimusel 14 kalendripäeva jooksul järel käinud, võtab Eesti Kunstimuuseum tellijaga ühendust paki kättesaamise täpsustamiseks. Juhul, kui tellijaga ei saada ühendust või ei saavutata kokkulepet, kuulub tellimus tühistamisele (v.a reproduktsioonide puhul). Tellimuse eest tasutud summa tagastatakse tellija arveldusarvele, väljaarvatud reproduktsioonide ja nende eritellimuste puhul. Tellitud reproduktsioonid ja nende eritellimused tühistamisele ei kuulu.

3.4 Toote kohaletoimetamine väljapoole Eesti Vabariiki

Eesti Kunstimuuseumi e-poe kaudu on võimalus tellida tooteid väljapoole Eesti Vabariiki. Välismaale tellimiseks valige riikide nimekirjast sobiv sihtpunkt. Kui soovitud riiki ei ole saadetavate riikide nimekirjas, palun võtke ühendust e-posti aadressil pood@ekm.ee. Olenevalt riigist kulub saadetise kohale jõudmiseks 7–30 tööpäeva (v.a reproduktsioonide puhul). Tellitud reproduktsioonid jõuavad soovitud sihtpunkti 10–38 tööpäeva jooksul (v.a eritellimused, mille puhul valmimise aeg ning sobiv kättetoimetamise viis lepitakse kliendiga eraldi kokku).   

3.5 Toode peab jõudma tellijani tervena ja kinnises pakendis. Transpordil viga saanud tootest anda kohe teada e-posti aadressil pood@ekm.ee.

3.6 Ostes kunstistuudio kursuse pileti e-poest, registreerute kursusele automaatselt. Enne kursuse toimumist võtab muuseum Teiega ühendust, et anda täpsemad suunised osalemiseks. PDF-formaadis piletid saadetakse andmete väljal sisestatud e-posti aadressile kohe pärast seda, kui tellimuse eest on internetipangas tasutud. Pilet kehtib ühele inimesele kõikidel kursuse toimumise kuupäevadel ja võimaldab neil päevadel külastada ka Kumu kunstimuuseumi näitusi. Kumu kunstistuudio kursuste müük e-poes lõpeb 2 päeva enne kursuse algust (juhul, kui kursus ei ole varem välja müüdud). Hilisema registreerumissoovi korral palume võtta ühendust stuudiote kuraatoriga telefonil +372 5199 7615 või e-postiaadressil kumustuudiod@ekm.ee. Kursus toimub grupi täitumisel. Ära jäänud kursuse pilet on võimalik vahetada aasta jooksul samas vääringus kursuse pileti vastu kokkuleppel Kumuga või saada kursuse eest tasutud summa tagasi. Valides odavama asenduskursuse, ei kuulu hinnavahe tagastamisele. Kallima kursuse korral tuleb kliendil tasuda hinnavahe. 

4. Tellimusest taganemine

4.1 Tellijal on õigus tellimusest taganeda 14 kalendripäeva jooksul alates toote kättesaamise päevast (v.a reproduktsioonide ja Kumu aastapileti puhul, loe punkt 4.7).

4.2 Tellimusest taganemiseks tuleb tellijal esitada kirjalikult e-posti aadressile pood@ekm.ee. taganemisavaldus. Taganemisavalduses tuleb ära märkida, tellimuse number, tellija ees- ja perekonnanimi, tellija pangakonto number ja pangakonto valdaja nimi.

4.3 Juhul, kui tellija taganeb tellimusest, kohustub tellija viivitamatult tagastama kasutamata ja kahjustamata tooted, kuid mitte hiljem kui 14 kalendripäeva jooksul alates taganemisavalduse ärasaatmisest. Tellija võib tooted tagastada Eesti Kunstimuuseumi Kumu või Niguliste muuseumipoodi või posti teel aadressile: Eesti Kunstimuuseum, Weizenbergi 34 / Valge 1, 10127 Tallinn.

4.3.3 Omniva pakiautomaadi kaudu kätte saadud pakid on 14 kalendripäeva jooksul võimalik originaalpakendis tagastada sama pakiautomaadi kaudu, kasutades paki saabumisest teavitanud sõnumis või e-kirjas sisalduvat tagastuskoodi.

4.3.4 Omniva kulleriga kätte saadud pakid on 14 kalendripäeva jooksul võimalik originaalpakendis tagastada Eesti Posti postkontori kaudu, kus toimub tagastamine Toote pakendil olnud vöötkoodi alusel.

4.4 Eesti Kunstimuuseum tagastab tellijale tagastatud toodete eest tasutud summa ja kohaletoimetamise tasu ulatuses, mis vastab tellija poolt tasutud summale, kuid mitte rohkem kui 3,69 + km… Juhul, kui tellija tagastab tooted osaliselt, siis kohaletoimetamise tasu ei tagastata. Eesti Kunstimuuseum tagastab raha 3–14 kalendripäeva jooksul pärast tagastatava toote Eesti Kunstimuuseumisse jõudmist. Juhul, kui tagastamise põhjuseks on puudustega toode, tagastab Eesti Kunstimuuseum tellijale saatmiskulud täies ulatuses.

4.5 Kui tellitud toode on kasutatud või kahjustatud, siis on Eesti Kunstimuuseumil õigus nõuda kahju hüvitamist kuni toote müügihinnani sõltuvalt toote väärtuse langusest. Vastav summa arvatakse maha tellijale tagastatavast summast.

4.6 Juhul, kui tellimus on saatmise käigus kannatada saanud, palun võtke ühendust Eesti Kunstimuuseumi e-posti aadressil pood@ekm.ee.

4.7 Tellija poolt tellitud reproduktsioonide ja Kumu aastapiletite puhul ei kehti 14-päevane taganemisõigus, kuna tellitud tooted on valmistatud tellija isiklikke soove arvestades. Pretensioonide või küsimuste korral palun kirjutage e-posti aadressil pood@ekm.ee.

4.8 Stuudiokursusele registreerumine on võimalik tühistada 5 tööpäeva enne kursuse algust, ostetud pileti saab aasta jooksul vahetada teise samas vääringus kursusepileti vastu kokkuleppel Kumuga või saada kursuse eest tasutud summa tagasi. Selleks palume võtta ühendust: kumustuudiod@ekm.ee. Hilisemaid pretensioone ei arvestata. Kui kõikidel kursuse toimumise kordadel ei ole võimalik osaleda, siis üksiku korra maksumust Kumu kunstimuuseum osalejale ei hüvita. 

5. Pretensiooni esitamine

5.1 Tellijal on õigus esitada toote kohta pretensioone Eesti Vabariigi õigusaktides sätestatud aja jooksul Eesti Kunstimuuseumi e-posti aadressil pood@ekm.ee.

6. Tellija kohustused

6.1 Tellija on kohustatud tellimuse edukaks teostamiseks sisestama tellimusse korrektsed vajalikud andmed: ees- ja perekonnanimi, elukoha aadress, kontakttelefon ja e-posti aadress.

6.2 Juhul, kui tellija esitatud andmed on ebatäpsed või mittetäielikud, ei ole Eesti Kunstimuuseumil võimalik toote tellimust täita. Võimaluse korral võtab Eesti Kunstimuuseum tellijaga toote tellimuse osas ühendust.

6.3 Tellimuse vormistamisel nõustub tellija Eesti Kunstimuuseumi e-poes sätestatud kasutustingimustega.

7. Eesti Kunstimuuseumi õigused ja kohustused

7.1 Eesti Kunstimuuseumil on õigus muuta e-poe lepingu tingimusi ja muuta või täiendada olemasolevat hinnakirja. Kõik hinnakirjaga seonduvad ja lepingu tingimusi puudutavad muudatused tehakse teatavaks Eesti Kunstimuuseumi e-poe leheküljel.

7.2 Eesti Kunstimuuseum jätab endale õiguse toote müügist loobumiseks, kui hinnakirjas on tehnilise vm eksituse tõttu vale hind.

7.3 Eesti Kunstimuuseum kohustub Tellijale saatma korrektsed tooted. Kui tellija annab teada tellitud toote praakeksemplarist, kohustub Eesti Kunstimuuseum toote välja vahetama. Ilmnenud tootmisveaga toode vahetatakse välja juhul, kui toote puudus oli olemas toote üleandmisel tellijale.